Loading...

Injorimi i himnit të Kosovës vitin e kaluar nga ish-lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri dhe nga deputetja e kësaj partie, Donika Kadaj-Bujupi kishte shkaktuar reagime të shumta.

Loading...

Por sot, siç duket situata ka ndryshuar. Ymeri bashkë me deputeten e partisë që ai i takon, Donika Kadajn, e disa të tjerë në seancën solemne për dhjetë vjetorin e shtetësisë në Kuvendin e Kosovës u ngritën në këmbë në momentin kur po intonohej himni shtetëror i Kosovës.

Për këtë veprim të tyre, deputetët e VV’së, kanë marrë kritika nga aktivist e simpatizant të kësaj partie.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Një aktivist i kësaj partie thotë se deputetët e Lëvizjes tashmë kanë ndryshuar qëndrim.

“Sot, të dy ata dhe jo vetëm ata të dy, qenkan ngritur në këmbë. Mbaj mend se ishte presion i madh ndaj tyre, ndoshta edhe janë dorëzuar e nuk arrijnë të rezistojnë, apo ndoshta edhe kanë ndryshuar qëndrime, mirëpo ata nuk janë të njëjtit”, ka shkruar në Facebook, Valmir Ajeti, aktivist në LVV.

Loading...